Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 38669
Середа, 05 квітня 2017 20:03

В ІФНМУ визначили кращих фельдшерів року

By
Рейтинг матеріалу
(10 голосів)

Перемогу у конкурсі «Кращий фельдшер 2017 року» в ІФНМУ здобули  четвертокурсниці Юлія Виклинець та Віталія Брецко. Перемогла команда 30-ї групи 4-го курсу під назвою «Сміхотерапевти».

 

Змагання складалося із кількох рубрик: тести, привітання команд, візуальна діагностика, інтерактивна діагностика, художній номер, практичні навики, «Фельдшер – 2050» та бліц-опитування. З усіх етапів найскладнішим було інтерактивне діагностування, адже покласти діагноз тільки за зовнішнім виглядом пацієнта не так легко.

Конкурс проводять щорічно. До участі запрошують студентів-випускників, – розповідає організатор, завідувач Фельдшерським відділенням Галина Чернюк: «Студенти показують не тільки свою професійну вправність, досягнення, але й чисто людські риси: уміння організуватись, веселі сторони характеру». Журі обирають серед найбільш досвідчених викладачів, а студентів-учасників за принципом «кращі» і «бажаючі».

Самі ж переможці конкурсу про майбутній фах відгукуються з ентузіазмом та  вважають фельдшера кимось більшим, ніж просто спеціалістом. Розповідає переможниця конкурсу, студентка 4 курсу групи 30-А Юлія Виклинець: «Фельдшер – це посередник між людиною і Богом. Ми допомагаємо людям підтримувати себе у формі. Дуже сподіваюсь, що в майбутньому стану хорошим спеціалістом».

Окрім того, фельдшер повинен не тільки діагностувати пацієнта, але й скерувати у відповідний медзаклад, – додає наступна номінантка – четвертокурсниця із 30-ї групи Віталія Брецко: «Фельдшер повинен надати невідкладну допомогу у будь-який час, як вказувалося у моєму вірші. Немає значення, який це день. Також фельдшер працює на швидкій і це теж є своєрідний іспит. Терапевт займається своєю справою, стоматолог – своєю, а фельдшер усе це обєднує».  

Четвертокурсниця з 30-ї групи Іванна Ставнича готувалася до конкурсу разом із одногрупниками. Дівчина представляла свою команду «Сміхотерапевти» у бліц-опитуванні: «Це важко, терміни набуваються з досвідом, можна було переплутати щось. Напередодні перечитувала конспекти за два роки. Кожен мені допомагав. Я просила, щоб виписували певні терміни, ».

Свого часу медичне училище за спеціальністю фельдшер закінчував теперішній проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Володимир Федорченко. У фіналі конкурсу каже, що у змаганнях дуже активні дівчата, а треба було б, щоб і хлопці: «Зараз Батьківщина потребує хлопців на передовій. Тендітній дівчині витягнути пораненого з поля бою дуже і дуже важко».

Як зауважив директор медичного коледжу ІФНМУ Юрій Боцюрко, студенти взяли участь у складному конкурсі – візуальному та інтерактивному діагностуванні: «Він торкається діагностування терапевтичних захворювань. А на основі тільки візуалізації – це вже вища майстерність. Важко було визначити субєктивні-обєктивні симптоми. І треба ще попрацювати над собою. Адже для фельдшера вміти поставити діагноз – це найважливіше».

Прочитано 769 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар