Четвер, 06 квітня 2017 12:19

Студенти-науковці привезли перемогу з всеукраїнської олімпіади з патоморфології

By Надія Шегда
Рейтинг матеріалу
(12 голосів)

Наприкінці березня студенти-науковці Івано-Франківського національного медичного університету привезли перемогу з всеукраїнської олімпіади з патоморфології, що проходила у Тернополі. Роман Бігун та Вадим Чесановський стали першими студентами в історії кафедри патоморфології та судової медицини, які здобули призові місця на всеукраїнському рівні.

 

 

Олімпіада зібрала студентів з усієї України. Фахове журі, до складу якого увійшли професори з різних вишів відзначило високо підготовку студентів, а підтвердженням тому були високі бали, виставлені більшості учасників олімпіади. Також відзначили шістьох переможців, серед яких і студента ІФНМУ, четвертокурсника Романа Бігуна. Хлопець зайняв почесне третє місце.

 

До речі, саме з нього розпочнеться відлік кафедральних перемог з патоморфології серед студентів, — досі учасники вишу у список призерів не потрапляли. Ще один студент четвертого курсу Вадим Чесановський став одним з найкращих у мікроскпічній діагностиці прерпаратів і отримав грамоту.

 

Вадим Чесановський розповідає, що одночасно готувався як до студконференції, що пройшла недавно в рідному університеті, так і до цієї олімпіади. За його словами, доводилося багато працювати і на вихідних, до чого заохочував його викладач, кандидат медичних наук, доцент кафедри патоморфології та судової медицини Микола Багрій. "З нами проводили практично цілі вихідні з самісінького ранку до пізнього вечора. Підготовка була ретельною, мабуть, завдяки цьому і є такий наш результат, - каже Вадим. - А змагання виявились доволі напруженими. Комісія з'ясовувала, хто з нас краще знає патофізіологію. Всі дивилися презентацію мікропрепаратів та макропереатів, був конкурс "Ерудит". Також нам запропонували протокол розтину, де ми мали розібратися в діагнозі: слід було співставити паталогоанатонатомічний діагноз у протоколі розтину з тим, який попередньо був в історії хвороби ..."

 

За словами студентів, участь у цій олімпіаді додала їм ще більшого інтересу до клінічної медицини: "Патанатомія дає змогу розуміти, які зміни відбуваються в органах і тканинах, як діє та чи інша хвороба на організм... Все це дасть нам змогу стати хорошими клініцистами", - висловлюють свої сподівання студенти.

 

Тож вітаємо з науковими здобутками, як студентів, так і їхнього наукового наставника Миколу Багрія. Бажаємо подальшого наукового азарту, інтересу і здобутків!

Прочитано 1398 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар