Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 38669
П'ятниця, 07 квітня 2017 16:31

Полюбити себе і навколишній світ, а до будь-яких проблем підходити раціонально – радять медики ІФНМУ

By
Рейтинг матеріалу
(10 голосів)

Жодне побажання не обходиться без згадки про здоровя. Що ж робити, щоб завжди почувати себе добре? – У Всесвітній день здоровя, 7 квітня, рекомендації дають медики ІФНМУ. 

Як відомо, одна із проблем Прикарпаття – йододефіцит. Від нього страждає чи не кожен третій в Україні. У групі ризику, як правило, діти, підлітки, вагітні та матері, що годують грудьми. Недостатня кількість цього компоненту в організмі провокує порушення життєвих процесів, психічного та інтелектуального розвитку.

Продукти, які сприяють насиченню організму йодом, –  морська капуста, морські сорти риби, кальмари. Раніше існувала державна програма, коли дітям у школі видавали антиструмін, препарат з потрібним вмістом йоду.

Зараз цієї практики немає. Чому так – пояснює доцент кафедри дитячої хірургії пропедевтики педіатрії ІФНМУ Богдана Павликівська: «Проблема видачі дітям препаратів у школах має дві сторони медалі. З одного боку – фінансування. Ці препарати потрібно закуповувати. Фінансування освіти не є таким, щоб можна було закупити масово препарати. З іншого боку – це позиція батьків. Адже будь-які маніпуляції, видачі препаратів мають бути зі згодою батьків». Як зауважує медик, не усі батьки погоджуються на такі дії, та й не всі поінформовані про ризики від йододефіциту.

На сьогоднішній день за здоровям дитини повинні стежити саме у сімї. Тому вести йодопрофілактику належить батькам.

Однак для того, щоб підтримувати організм у формі, самого йоду не достатньо. Ще медики в унісон говорять про активний здоровий спосіб життя. Під час конференції «Вплив довкілля Прикарпаття на перебіг фізіологічних процесів» ми поспілкувалися з асистентом кафедри загальної практики, сімейної медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Вірою Бойчук. Найперше, медик радить мислити тільки позитивно, виховувати в собі позитивний настрій, раціонально харчуватися і максимально уникати стресів.

«Це має бути врегульований стиль життя. Їжу потрібно приймати дозовано. А зараз люди то не мають часу перекусити, то відпочити. У кінці робочого дня приходять додому змучені, наїдаються булочок і лягають спати,» – пояснює Віра Бойчук. На перший погляд здається, що це один раз, може двічі, а насправді така поведінка стає звичкою. А тоді уже є підстави хвилюватись про здоровя.

Також зараз набуває популярності сімейна медицина. Важливо, щоб кожна родина мала свого сімейного лікаря, – продовжує Віра Бойчук: «Сімейні лікарі – це первинна ланка. Це лікарі, які безпосередньо спілкуються з населенням, контролюють їхній стан здоровя, якість життя». Дуже важливо збалансувати свій стиль життя. «Я всіх закликаю полюбити себе, полюбити довколишніх, – говорить медик. – І до будь-яких проблем і стресів підходити раціонально»

Прочитано 934 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар