Понеділок, 10 квітня 2017 10:09

Студенти-медики привезли з конференції у Польщі більше половини призових місць

By Надія Шегда
Рейтинг матеріалу
(13 голосів)

На початку квітня у польському місті Ополє пройшла «Перша міжнародна конференція студентських наукових кіл». З поміж учасників з Польщі та Німеччини Україну представляли молоді науковці з Івано-Франківська.

 

 

Керівник делегації від Івано-Франківського національного медичного університету доцент кафедри медичної біології і медичної генетики Руслан Козовий відзначає достойне представлення медичного вишу студентами та молодими науковцями, про що свідчить більше половини привезених призових місць.

 

Отже, перше місце в галузі «медицина» здобула асистентка кафедри педіатрії Христина Лазуркевич, друге дісталося студентові третього курсу медфакультету Романові Бігуну. В галузі «психологія» друге місце здобула другокурсниця факультету підготовки іноземних громадян Марія Вінтоняк, третє — студентка першого курсу медфакультету Ілона Савчук.

 

До речі, Савчук представила експериментальне дослідженнях на тему: «Вивчення формальної адаптації у студентів ІФНМУ першого року навчання». Вона каже, що до вивчення цієї проблематики її спонукала методика викладання предмету з Психології спілкування. «Під керівництвом викладача Ірини Козової та ще однієї наставниці, доцента кафедри мовознавства Марії Гуцол на основі аналізу студентських анкет я дійшла висновку, що більшість студентів успішно адаптувалися, хоча деякі потребували допомоги від друзів, колег чи психолога», — розповідає Ілона. За її словами, вона й надалі працюватиме над дослідженнями, оскільки виступи студентів інших країн стали для неї особливим поштовхом до розвитку.

 

Асистент кафедри педіатрії Христина Лазуркевич презентувала доповідь на тему «Порушення сну у дітей з лімфаденоїдною гіпертрофією». Вона планує займатися цією темою упродовж років, а дискусія аудиторії була для неї підтвердженням, що тема важлива. Щодо інших виступів, за якими Христина теж стежила, з особливою приємністю науковець відзначає високий рівень знання медичної англійської всіх учасників.

 

Руслан Козовий додає: «Студенти дійсно достойно представили як наукову роботу університету, так і рівень володіння англійською. Вони спілкувалися вільно й невимушено, як у побуті, так і в науці. Ми цим пишаємося».

 

У своїх польських та німецьких колег науковці ІФНМУ запозичили теж чимало. Відзначають цікавою доповідь, у якій порівнювали показники забруднення Польщі та інших країн Європи, про підготовку медсестер та реабілітаційні програми, догляд за хворими, про побічний вплив ліків, про екстрену медицину.

 

Візит до Польщі студентів та молодих науковців ІФНМУ відбувся в рамках міжнародної співпраці ІФНМУ з Вищою медичною школою міста Ополє.

 

Керівництво ІФНМУ, міжнародний відділ та учасники делегації дякують ректору вищої медичної школи міста Ополє доктору Томашу Халскі та доктору Магдалені Голачовській за комфорт і теплий прийом.

Прочитано 2069 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар