Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 38669
Вівторок, 11 квітня 2017 16:53

В Івано-Франківську відкрили перший в Україні Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови

By
Рейтинг матеріалу
(13 голосів)

На базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні запрацював Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови. Це спільний проект медичного закладу та ІФНМУ. 

«Є вислів: ти мене чуєш, але не слухаєш, – розповідає науковий консультант Центру реабілітації дітей з порушенням слуху та мови, завідувач кафедри оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї, професор Василь Попович. – Наше завдання навчити дитину слухати, розуміти і говорити. Коли вона вперше починає чути, то це для неї порожні звуки. Ми вчимо говорити, асоціювати слова з предметами, вчимо мовлення-звертання».

Таким чином спеціалісти інтегрують дитину в соціум. На це йдуть роки. Адже спочатку потрібно вивести дитину зі слухомовними вадами на рівень її ровесників, а це не так легко, і в один курс неможливо вкластися. З дітками працюють різнопрофільні спеціалісти: від медиків, логопедів до тренерів з музики і фізкультури. Коли дитина рухається і співає, включається ще й моторика і асоціативна складова, а це важливо для запамятовування.

Реабілітаційний центр в обласній дитячій лікарні відкритий для всіх дітей зі слухомовними вадами.

Щоб потрапити на реабілітацію, потрібно пройти обстеження у сурдолога, невролога. Останній, при потребі, може дати направлення до психіатра, – говорить керівник Центру реабілітації дітей з порушенням слуху та мови Ольга Заставна: «Тільки тоді, коли дитина пройшла медичне обстеження, її направляють у конкретний педагогічний блок. Тобто, ми записуємо на реабілітацію, яку дитина проходить з психологом, дефектологом і логопедом. У майбутньому розглядаються заняття з логоритміки».

Окрім того раз на 3 тижні засідатиме комісія, яка відбиратиме діток на реабілітацію. Оскільки є велика кількість дітей, а Центр прийматиме пацієнтів тільки з мовними порушеннями і вадами слуху. До слова, діти з аутизмом не входять у цю категорію.

Цього тижня уже розпочався новий реабілітаційний заїзд, який налічує 27 дітей.

Нагадаємо, що раніше в обласній дитячій лікарні діяв слухомовний кабінет. Тут працювали з дітьми, котрим провели кохлеарні імплантації. 

Прочитано 422 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар