Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 38669
Середа, 12 квітня 2017 14:05

Свою першу писанку розмальовували студенти ІФНМУ

By
Рейтинг матеріалу
(15 голосів)

Напередодні Великодня в ІФНМУ студенти-медики з України та світу розписували писанки.

 

Дійству «Писанка – символ Великодня» цього року виповнюється 8 літ. До читального залу медичної бібліотеки прийшли українські та іноземні студенти. 99 % з них писанку розписують вперше.

Ідемо знайомитися з учасниками-писанкарями. Першокурсник ІФНМУ Шеран родом із Курдистану. За віросповіданням мусульманин і про великодні приготування українців знає небагато. Але вогонь в очах видає цікавість до давньої традиції: «Нас запросила наша викладач, і ми прийшли. Цікаво, як це все буде. Мої друзі навчалися в ІФНМУ. Їм дуже сподобалось, тому і я вирішив здобувати освіту тут. Я тільки на 1-му курсі – і цю традицію бачу вперше».

Цього разу цікавих розписувати писанки багато, раніше приходило до 10-ти осіб, – розповідає керівник первинного осередку МО ВУТ «Просвіта» ІФНМУ Марія Гуцол: «Сьогодні є студенти з Курдистану, Єгипту, Нігерії, США. Переважно вони мусульмани, але дуже хочуть долучитися до наших традицій. Перше, що запитують – чи можна буде цю писанку взяти із собою. Звісно, що можна».

8-й рік підряд вчить студентів-медиків тримати в руках писачок та наносити візерунки на майбутню писанку науковець музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк.

Готується до неповторного дійства першокурсниця Ірина Олексин. Дівчина родом з Тлумацького району, с. Нижнів. Каже, що в цих краях традиція писанкарства трохи відійшла, господині радше купують, ніж самі виготовляють великоднє диво: «У нас писанкарство не дуже розвинено. Більше вишивають, займаються рукоділлям. (До речі, сьогодні Ірина у білій вишиванці з коричневим геометричним орнаментом – Х. Б..) Сама писанки ще ніколи не розписувала, хіба малювала на папері, вирізувала форму і наносила орнаменти».

Розповіді про Великдень та традиції навколо нього любить студент 1-го курсу підготовчого факультету Махмуд Харбі. Саме тому єгиптянин за національністю і мусульманин за віросповіданням прийшов на захід: «Мені цікаво слухати про Великдень. У моїй країні немає такої традиції. Я ще ніколи не малював писанки. Але хочу навчитися, як це робити».

Бажання Махмуда Харбі таки збулося. І не тому, що у давнину єгиптянам приписували магічні властивості. Уся справа – у цікавості, наполегливості, естетичних здібностях та порадах майстра Іванни Равлюк – і Voi la – у руках «Писанка – символ Великодня».

Прочитано 658 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар