Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 33467
Четвер, 13 квітня 2017 10:15

Викладачі та студенти ІФНМУ провели акції, присвячені хворобі Паркінсона

By
Рейтинг матеріалу
(10 голосів)

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я 11 квітня відзначається Всесвітній день привернення уваги суспільства до хвороби Паркінсона.

 

 

Працівники Івано-Франківського клініко-діагностичного центру для пацієнтів із хворобою Паркінсона, що функціонує на базі обласної клінічної лікарні, професор Вікторія Гриб та доцент Софія Геник у цей день на Вічевому майдані провели акцію під гаслом «Я не хворію, я живу з хворобою Паркінсона» за участю лікарів-інтернів ІФНМУ.

 

Жителі міста прослухали інформацію щодо найважливіших аспектів хвороби Паркінсона та заповнили коротку анкету-опитувальник про основні ознаки захворювання. Також людям роздали пам’ятки з інформацією про хворобу.

 

«Ця акція спрямована більше не на самих хворих, а на громадськість, – розповідає Вікторія Гриб. — Люди мають з розумінням ставитися до хворих, адже їм трішки складніше адаптуватися. Вони повільніші, часто у них тремор, мають проблеми з пам’яттю, можуть кілька разів перепитувати одне і те ж. До них потрібно ставитися більш спокійно і розуміти їхній стан».

 

 

Наступного дня, 12 квітня, в обласній клінічній лікарні відбувся захід безпосередньо для людей з хворобою Паркінсона, їхніх рідних та близьких за участю лікарів різних спеціальностей, лікарів-інтернів та студентів. Присутні мали можливість прослухати виступи невропатологів з інформацією прожиття з хворобою Паркінсона, її діагностику та лікування, рекомендації логопеда та психолога щодо основних моментів життєдіяльності при захворюванні. Приємним сюрпризом стали виступ студентів факультету підготовки іноземних громадян та вручення солодких подарунків і посібника з методичними рекомендаціями «Життя з хворобою Паркінсона».

 

 

Хвороба Паркінсона є хронічним прогресуючим захворюванням центральної нервової системи. Вперше її описав у 1817 році англійський лікар Джеймс Паркінсон (1755-1824 роки). Основні ознаки хвороби полягають в тремтінні рук, сповільненості рухів, скутості, болях, порушенні рухової активності і психіки. Ця недуга призводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Походження хвороби досі не з’ясовано.

 

В Україні є близько 25 тисяч хворих на ХП, в Івано-Франківській області зареєстровано більше 800 пацієнтів.

 

Поширеність хвороби Паркінсона у світі в середньому становить 315 випадків на 100 000 населення, при чому з віком цей показник зростає: від 41 випадку на 100 000 у віковій групі 40-49 років до 1903 на 100 000 для групи старших 80 років.

 

Систематичні дослідження захворюваності хворобою Паркінсона вказують на більшу поширеність захворювання серед чоловіків, при чому перші симптоми у них зазвичай розвиваються раніше, ніж у жінок. Старіння населення світу визначає необхідність детального вивчення хвороби Паркінсона та динамічного спостереження за пацієнтами з метою корекції функціональної активності та сповільнення прогресування захворювання.

 

Хвороба Паркінсона є захворюванням, при якому хворі пожиттєво отримують лікування. Таке лікування є ефективним, особливо на ранніх стадіях, але досить дороговартнісним. Таким чином у всьому світі цій хворобі надається першочергове значення серед всіх захворювань екстрапірамідної системи.

Прочитано 881 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар