Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 33467
П'ятниця, 14 квітня 2017 16:39

На кафедрі фтизіатрії і пульмонології відбувся майстер-клас

By
Рейтинг матеріалу
(18 голосів)

Днями на кафедрі фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб відбувся майстер-клас «Алгоритм проведення проб форсованого видиху у хворих з обструктивною патологією легень». Його учасниками стали зацікавлені студенти IV і VI курсів медичного факультету.

 

 

Заняття провів в.о. доцента кафедри фтизіатрії і пульмонології Олександр Варунків. Від комісії з перевірки якості проведення практичних занять і майстер-класів присутньою була завідувач кафедри мовознавства, професор Світлана Луцак.

 

Студенти мали змогу переконатися в актуальності теми майстер-класу, адже викладач навів переконливі статистичні відомості, а також із власної практики розповів, наскільки частотними були випадки бронхообструкції під час подій Майдану в 2013−2014 році. Сьогодні на ХОЗЛ хворіє близько 600 млн. осіб, щорічно помирає через цю недугу 3 млн. людей, і цілком імовірно, що до 2030 року ХОЗЛ може стати третьою причиною смертності у світі.

 

Олександр Варунків детально пояснив покази для проведення маніпуляції спірографії, особливості підготовки пацієнта, охарактеризував найчастіші випадки обструктивних явищ легень та показники функцій зовнішнього дихання. Опісля студенти мали змогу за допомогою спірографа зробити проби форсованого видиху та через відеокурс ознайомитися з десятьма найтиповішими помилками пацієнтів при проведенні спірографії. На занятті панувала доброзичлива й творча атмосфера.

Прочитано 485 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар