Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 33467
Четвер, 20 квітня 2017 08:00

Студентка ІФНМУ здобула друге місце на всеукраїнській олімпіаді з гігієни

By
Рейтинг матеріалу
(9 голосів)

Нещодавно в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Гігієна». Студентка шостого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Богдана Доскалюк привезла перемогу.

 

 

Виборювати першість до столиці з’їхалися 30 студентів-медиків з усієї України.

 

ІФНМУ достойно представили студент третього курсу Сергій Тичковський, шестикурсник Володимир Диндин та студентка шостого курсу Богдана Доскалюк. яка привезла додому друге призове місце.

 

До слова, перше і третє місця дісталися студенткам приймаючого вишу та Вінницького національного медуніверситету ім. М.І. Пирогова.

 

Студенти розповідають, що олімпіада проходила в чотири етапи: письмові відповіді на тести з різних розділів гігієни, вирішення інтегрального завдання, практичної задачі і оцінка практичних вмінь та навичок при роботі з приладами.

 

«Інтегральне завдання було найбільш об’ємним. Необхідно було показати широкі знання з гігієни та екології - від методики визначення рівня освітленості в приміщенні до оцінки збалансованості раціону харчування, - розповідає Богдана Доскалюк. - Окрім обчислень, ми проводили аналіз отриманих результатів та давали свої рекомендації. Втім, серйозним тестом був саме практичний тур».

 

Учасники олімпіади оцінювали протокол санітарно-гігієнічного дослідження проб води. Кажуть, складність полягала у відсутності нормативних значень кожного показника для порівняння, доводилося згадувати їх самостійно. «Показників було близько 20 і найточнішим потрібно було бути в аналізі токсикологічних параметрів, адже наявність чи відсутність одного нулика після коми могло б кардинально змінити оцінку якості води», - зазначає Богдана.

 

Студентка зауважує, що її успішний результат на олімпіаді був можливий завдяки суттєвій підтримці її наставниці Зоряни Богданівни Суслик, а також Володимира Васильовича Дерпака, як керівника групи.

 

Окрім сертифікату студентка отримала в дарунок підручник з гігієни та екології за редакцією член-кореспондента НАМН України і випуск журналу «Довкілля та здоров’я».

 

До слова, науковий керівник Зоряна Суслик пишається перемогою студентки, адже призове місце з непростої дисципліни на всеукраїнській олімпіаді є чи не єдиним за останнє десятиліття.

 

Викладачі кафедри гігієни та екології ІФНМУ зауважують, що саме Сергій Тичковський, Володимир Диндин і Богдана Доскалюк стали першими студентами, які взялися за наукову роботу на базі навчально-практичного центру «Гігієна та екологія», який нещодавно відкрили в університеті.

Прочитано 1575 разів
Зайдіть на сайт щоб залишити коментар